foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum Leśne
Liceum Ogólnokształcące o nachyleniu wojskowym

Aktualnie online

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.

Złota tarcza

Złota tarcza

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Wolontariat

            Przedstawiciele Szkolnego Koła Ligii Ochrony Przyrody wraz z opiekunką panią Brygidą Jastrzębską dnia 28 listopada b.r. odebrali w Zarządzie Okręgu Opolskiego nagrodę za zajęcie I miejsca w Konkursie na „Najlepiej pracujące Koło LOP w roku szkolnym 2016/17 - etap wojewódzki”. Całoroczny konkurs szkół ponadgimnazjalnych przebiegał pod hasłem : RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ.

            Wszystkim, którzy dołożyli przysłowiową cegiełkę i przyczynili się do zwycięstwa składamy wielkie podziękowania i życzymy dalszych sukcesów.

Członkowie Szkolnego Koła LOP

Zapraszamy do galerii zdjęć

1Lasy i energia to hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Lasów. By uczcić to święto uczniowie klasy 2a, będący członkami SK LOP, wybrali się wraz z opiekunami do Leśnictwa Tułowice.
Naszym zadaniem było sadzenie sadzonek sosny 1/0 z zakrytym systemem korzeniowym ze szkółki kontenerowej w Gidlach.
Każda osoba posadziła około 200 sztuk sadzonek. Były dobre humory, pyszne kiełbaski, nie dopisała tylko pogoda.
                                                                                                                            SK LOP   

Galeria zdjęć

apel8        Przedstawiciele SK LOP po raz czwarty przygotowali Konkurs na leśny karmnik i budkę lęgową dla ptaków.

Tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem uczniów TL i LO, co jest dla nas powodem do dumy. W sumie uczniowie dostarczyli aż 18 prac, wykonanych z niebywałą precyzją i dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Komisja w składzie: p. S. Morawska-Piechowiak, p. P. Zmorawski, p. B. Jastrzębska, D. Koczergo oraz M. Roczyna, po burzliwej dyskusji zdecydowała o wynikach, które prezentują się następująco:

1 miejsce - Wiktor Kardas, kl. 2a   2

2 miejsce - Jarosław Cygoń, kl. 1a

2 miejsce - Bartłomiej Luberda, kl. 1a

3 miejsce - Dawid Wojtyna, kl. 4a

oraz przyznała nagrody specjalne dla Aleksandry Szczepańskiej, kl. 4a i Bartosza Wójcika, kl. 1a.

Zwycięzcom gratulujemy, wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

                                                                                    Organizatorzy – członkowie SK LOP

 Galeria zdjęć

6  Ogromną satysfakcję sprawił nam fakt, iż Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody przy Zespole Szkół w Tułowicach ponownie zajęło zaszczytne I miejsce w konkursie Najlepiej pracujące Koło LOP w roku szkolnym 2015/2016 - etap wojewódzki.
Dyplom wraz z nagrodą rzeczową – albumem edukacyjnym – otrzymaliśmy z rąk Prezesa Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody, pani Marii Gruby. Dziękujemy – ta wygrana jest dla nas wielkim wyróżnieniem i sukcesem, a także dowodem, że nasza wspólna praca jest niebywale wartościowa. Oby tak dalej, bo przecież RAZEM ZROBIMY WIĘCEJ!

                                                                                                                                                                             Zarząd i członkowie SK LOP

DYPLOM

Galeria zdjęć

 

 

 

 

 

 

    p1060849Tradycyjnie, aby zachęcić „pierwszaki” z TL-u i LO do wstępowania w szeregi Szkolnego Koła LOP oraz zapoznać ich z bogactwem przyrodniczym najbliższych okolic szkoły, zorganizowaliśmy pieszą wycieczkę do Ogrodu Dendrologicznego. Ogród znajduje się na terenie Zespołu Przyrodniczo-Krajobrazowego w Lipnie. Założony w 1782 r. zajmuje obszar 4,18 ha.
Tegoroczna grupa liczyła najwięcej chętnych w historii naszych wymarszów, bo aż 65 uczniów. 29 września 2016, po obiedzie pełni energii wraz z opiekunami wyruszyliśmy do Lipna. Grupę prowadził pan Paweł Zmorawski, który wcześniej uczył nas przedmiotów zawodowych.
Trasa, jak w poprzednich latach prowadziła przez pola, łąki, leśne drogi, wzdłuż brzegów stawów. Krótki odpoczynek nad jednym z nich, stawem Pustelnik był okazją do zrobienia wspólnego zdjęcia.
Z zainteresowaniem i uwagą słuchaliśmy ciekawych opowieści o zgromadzonych w Ogrodzie rodzimych drzewach i krzewach oraz takich, których ojczyzną jest strefa umiarkowana Azji i Ameryki Północnej. Zwiedzając Ogród podziwialiśmy liczne pomniki przyrody. Wyjście i zwiedzanie Ogrodu Dendrologicznego dla „leśników” było również okazją do zbioru szyszek.
Zmęczeni i zauroczeni różnorodnością przyrodniczą trasy oraz samego Ogrodu wróciliśmy do internatu. 

Członkowie SK LOP

Galeria zdjęć - POBIERZ TUTAJ

Biblioteka

e-Dziennik

Rekrutacja

Plan lekcji

BIP

Copyright © 2015 by Zespół Szkół w Tułowicach Rights Reserved.