foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum Leśne
Liceum Ogólnokształcące o nachyleniu wojskowym

Aktualnie online

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Złota tarcza

Złota tarcza

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Wolontariat

Kadeci klas wojskowych certyfikowanych zaliczyli obóz szkoleniowy

 W dniach 1 do 5 kwietnia kadeci klas drugich o profilu wojskowym odbyli obóz szkoleniowy w 10 Opolskiej Brygadzie Logistycznej. Obóz był integralną częścią programu szkolenia opracowanego przez Biuro do Spraw Proobronnych MON. Zajęcia prowadzili doświadczeni instruktorzy, żołnierze 91 batalionu logistycznego pod dowództwem kpt. Mirosława Klabisa.

 Kadeci przebywając w środowisku żołnierskim poznali z bliska specyfikę służby wojskowej, natomiast szkolenie strzeleckie, inżynieryjno saperskie, nawiązywanie łączności, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej w warunkach polowych, czy zajęcia z taktyki pola walki podniosły poziom umiejętności żołnierskich kadetów. Przydadzą im się one w czasie egzaminu po pierwszym roku szkolenia, który odbędzie się na w czerwcu. Dzięki systematycznym ćwiczeniom na zaprawie porannej wzrosła tez sprawność ogólna uczestników obozu.

 Uczestnicy obozu zakwaterowani byli w bloku koszarowym wraz z żołnierzami pododdziałów brygady ale dowódca 91 batalionu logistycznego ppłk Arkadiusz Serówka obiecał przyszłoroczny obóz zorganizować pod namiotami w warunkach poligonowych.

obóz wojskowy2019 na stronę

kliknij zdjęcie - galeria

Biblioteka

Erasmus +

e-Dziennik

Rekrutacja

Plan lekcji

BIP

Copyright © 2015 by Zespół Szkół w Tułowicach Rights Reserved.

Klauzula informacyjna