foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum Leśne
Liceum Ogólnokształcące o nachyleniu wojskowym

Aktualnie online

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.

Złota tarcza

Złota tarcza

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Wolontariat

Dnia 22.11.2018 pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Konkursie Wiedzy i Umiejętności Łowieckich w Rucianem-Nidzie, w dwóch drużynach, o następujących składach:

Drużyna I
Zuzanna Wilińska, Dawid Lesiak, Paweł Królewicz

Drużyna II
Wiktor Kardas, Karol Ćmok

Nasi reprezentanci rozpoczęli zmagania w konkursie od indywidualnego testu wiedzy z zasad wykonywania polowania. Następnie odbył się drużynowy test umiejętności z zakresu sygnalistyki i gwary łowieckiej.
Podczas przerwy między kolejnymi konkurencjami, wszyscy zawodnicy mieli okazje uczestniczyć w wykładzie na temat łosia, prowadzonym przez dr W. Misiukiewicza i dr Wawrzyniaka, w ramach V Seminarium Kultury Łowieckiej.
Kolejnym etapem konkursu były odpowiedzi ustne. W pierwszej kolejności uczestnicy mieli za zadanie określić wiek na podstawie żuchw byków i kozłów oraz opisać poroża. W drugim zadaniu należało opisać broń, rozłożyć ją na części z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i odpowiedzieć na pytania egzaminatora.
Ostatnią konkurencją było indywidualne strzelanie z karabinka pneumatycznego.
W klasyfikacji drużynowej pod uwagę brany był najlepszy wynik z drużyny, a oprócz tego, każdy wynik był również oceniany indywidualnie.
Nasi uczniowie oczywiście nie zawiedli. Drużyna I wywalczyła drugie miejsce, ustępując jedynie drużynie z Tucholi, i to zaledwie jednym punktem!
Uwaga, uwaga! Natomiast jedyna w całych zawodach, nasza tułowicka, przedstawicielka płci pięknej zajęła drugie miejsce w indywidualnej klasyfikacji strzeleckiej.
Dziękujemy naszym uczniom za tak godne reprezentowanie naszej szkoły, w przyszłym roku liczymy na zwycięstwo.

03 MINIATURA

kliknij zdjęcie - galeria

 

Biblioteka

Erasmus +

e-Dziennik

Rekrutacja

Plan lekcji

BIP

Copyright © 2015 by Zespół Szkół w Tułowicach Rights Reserved.

Klauzula informacyjna