foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum Leśne
Liceum Ogólnokształcące o nachyleniu wojskowym

Aktualnie online

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Złota tarcza

Złota tarcza

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Wolontariat

Dnia 22.11.2018 pięcioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w Konkursie Wiedzy i Umiejętności Łowieckich w Rucianem-Nidzie, w dwóch drużynach, o następujących składach:

Drużyna I
Zuzanna Wilińska, Dawid Lesiak, Paweł Królewicz

Drużyna II
Wiktor Kardas, Karol Ćmok

Nasi reprezentanci rozpoczęli zmagania w konkursie od indywidualnego testu wiedzy z zasad wykonywania polowania. Następnie odbył się drużynowy test umiejętności z zakresu sygnalistyki i gwary łowieckiej.
Podczas przerwy między kolejnymi konkurencjami, wszyscy zawodnicy mieli okazje uczestniczyć w wykładzie na temat łosia, prowadzonym przez dr W. Misiukiewicza i dr Wawrzyniaka, w ramach V Seminarium Kultury Łowieckiej.
Kolejnym etapem konkursu były odpowiedzi ustne. W pierwszej kolejności uczestnicy mieli za zadanie określić wiek na podstawie żuchw byków i kozłów oraz opisać poroża. W drugim zadaniu należało opisać broń, rozłożyć ją na części z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i odpowiedzieć na pytania egzaminatora.
Ostatnią konkurencją było indywidualne strzelanie z karabinka pneumatycznego.
W klasyfikacji drużynowej pod uwagę brany był najlepszy wynik z drużyny, a oprócz tego, każdy wynik był również oceniany indywidualnie.
Nasi uczniowie oczywiście nie zawiedli. Drużyna I wywalczyła drugie miejsce, ustępując jedynie drużynie z Tucholi, i to zaledwie jednym punktem!
Uwaga, uwaga! Natomiast jedyna w całych zawodach, nasza tułowicka, przedstawicielka płci pięknej zajęła drugie miejsce w indywidualnej klasyfikacji strzeleckiej.
Dziękujemy naszym uczniom za tak godne reprezentowanie naszej szkoły, w przyszłym roku liczymy na zwycięstwo.

03 MINIATURA

kliknij zdjęcie - galeria

 

Zgodnie z tradycją, każdego roku w okolicy świąt Bożego Narodzenia, cała społeczność naszej szkoły uczestniczyła w Wieczerzy wigilijnej organizowanej w internacie. Oczywiście znak do rozpoczęcia dali nasi sygnaliści. Nie zabrakło również tradycyjnego, wspólnego łamania się opłatkiem i śpiewania kolęd. Na stołach oczywiście królowały uszka z barszczem oraz karp. Była to prawdziwa, udana pod każdym względem Wigilia, bo nawet za oknami zaczął padać śnieg!

zapraszamy do galerii zdjęć

Jak co roku uczniowie klas I LO naszej szkoły, aby stać się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej oczekiwali na ten dzień - 11 grudnia. Tego dnia na terenie jednostki wojskowej 91 batalionu w Komprachcicach zostały im wynagrodzone tygodnie przygotowań musztry wojskowej. Nasi uczniowie, w uroczystej atmosferze w obecności pocztów sztandarowych, otrzymali akty pasowania na kadeta z rąk Dyrektora Zespołu Szkół oraz Dowódcy Batalionu. Pierwszaków wspierały licznie zgromadzeni rodzice, dziadkowie i rodzeństwo, którzy mogli obejrzeć defiladę z udziałem świeżych kadetów.

 

zapraszamy do galerii zdjeć

28 listopada 2018 r. odbyło się szkolne polowanie z udziałem kl. IV a. Na polowaniu uczniowie technikum zostali ugoszczeni przez myśliwych z różnych kół łowieckich. Wszyscy uczestnicy czynnie brali udział w polowaniu jako naganka. Natomiast uczeń Wiktor Kardas, jako jedyny z uczniów, posiada uprawnia myśliwego, więc mógł polować, i z tej okazji skorzystał. Na zakończenie tego wydarzenia zjedliśmy razem wspólny posiłek.

polowanie.

Hoł hoł hoł moje drogie dzieci! Okazuje się, że w naszej szkole jest bardzo dużo grzecznych dzieci [tych młodszych i tych starszych], przez co obowiązkowym punktem na trasie św. Mikołaja była ul. Zamkowa 1. Z uwagi na to, że jak zawsze Mikołaj ma bardzo dużo pracy w tym okresie to sami wysunęliśmy propozycję, że tego dnia Mikołaja trochę wspomoże Samorząd Uczniowski, tak aby nikogo nie ominął zasłużony słodki prezent. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie.

01

  kliknij zdjęcie - galeria

Przejdź do Samorządu Uczniowskiego

Biblioteka

Erasmus +

e-Dziennik

Rekrutacja

Plan lekcji

BIP

Copyright © 2015 by Zespół Szkół w Tułowicach Rights Reserved.

Klauzula informacyjna