foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Technikum Leśne
Liceum Ogólnokształcące o nachyleniu wojskowym

Aktualnie online

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Złota tarcza

Złota tarcza

ZAMÓWIENIA PUBLICZNE

Wolontariat

W okresie ferii zimowych 2020 r. w dniach 10-16 lutego prowadzone będą działania promocyjne pod hasłem: „Ferie z wojskiem”. Tym razem mobilny zespół rekrutacyjny spotkacie w obiektach sportowych i miejscach rozrywki w Opolu, Oleśnie i Krapkowicach. Jak dotychczas, w mobilnym zespole będą żołnierze z 10 Brygady Logistycznej i 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, zarówno szeregowi, podoficerowie, jak i oficerowie, których będzie można zapytać o ich doświadczenia ze służby w Wojsku Polskim. W przerwach sportowej aktywności i zimowych atrakcji będzie można sprawdzić zalety służby w Wojsku Polskim oraz obejrzeć  uzbrojenie i wyposażenie. Natomiast specjaliści z Wojskową Komendę Uzupełnień w Opolu przedstawią ofertę szkolnictwa wojskowego oraz przekażą niezbędne informacje i materiały promocyjne dotyczące naboru do ochotniczych form służby wojskowej: służby przygotowawczej, służby zawodowej, służby kandydackiej, Wojsk Obrony Terytorialnej i Narodowych Sił Rezerwowych, a także szkolenia wojskowego studentów w ramach programu „Legia Akademicka”.

Plakat Zostan zolnierzem RP LUTY 2020

Po raz kolejny pokazaliśmy, że chcemy i potrafimy mądrze pomagać. 29 stycznia
członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili akcję charytatywną, która
polegała na sprzedaży przygotowanych przez siebie gofrów. Dzięki temu, że gofry cieszyły się dużą popularnością wśród uczniów i pracowników szkoły udało się zebrać 250 złotych.
Pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji Sie Pomaga i zostaną przekazane na leczenie chłopca z Namysłowa, który cierpi na rdzeniowy zanik mięśni.

img 20200129 105218618154029

kliknij zdjęcie - galeria

W dniu 21 stycznia br. drużyny dziewcząt i chłopców Zespołu Szkół w Tułowicach wzięły udział w zawodach piłki nożnej halowej. Gospodarzem i organizatorem zmagań był Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim.

Nasi reprezentanci wywalczyli odpowiednio:

4 miejsce drużyna dziewcząt,

2 miejsce drużyna chłopców.

Jesteśmy bardzo dumni z naszych piłkarek i piłkarzy, ponieważ walczyli oni do ostatnich sekund gry.

Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów!

okadka

kliknij zdjęcie - galeria

W grudniu uczniowie Publicznego Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół w Tułowicach gościli przedstawicielki Akademii Marynarki Wojennej oraz Agencji Mienia Wojskowego z Wrocławia. W czasie spotkań kadeci certyfikowanych wojskowych klas mundurowych dowiedzieli się szczegółowo o możliwościach studiowania na wyższej uczelni w Gdyni oraz poznali wojskowy system zaopatrywania żołnierzy, co dla młodych, pełnych ambicji i planów na przyszłość ludzi ma istotne znaczenie. Na następne spotkanie jesteśmy umówieni we wrześniu 2020 roku, już w nowym roku szkolnym.

Biblioteka

Erasmus +

e-Dziennik

Rekrutacja

Plan lekcji

BIP

Copyright © 2015 by Zespół Szkół w Tułowicach Rights Reserved.

Klauzula informacyjna